Connect with us

អាណិត​លោកតា​ ​វិច​ទ័រ​ ​ណាស់​ ​លេបថ្នាំ​បំបាត់​ហើម​ថ្គាម​ ​បែរជា​ប្រតិកម្ម​ថ្នាំ​ ​ឡើង​ហើម​មុខ​

ភ្នំពេញ​ ​៖​ ​ប្រធាន​ផ្នែក​កម្មវិធី​កម្សាន្ត​របស់​ ​CBS​ ​គឺ​ ​លោក​ ​សុវណ្ណ​ ​ឬ​ទ្ធី​ ​ហៅ​លោកតា​ ​វិច​ទ័រ​ ​បាន​មាន​ប្រតិកម្ម​ថ្នាំ​ ​ឡើង​ហើម​ភ្នែក​ ​និង​មុខ​ ​ក្នុង​ពេល​មិនដល់​មួយ​ម៉ោង​ ​។​ ​

​ថ្លែងប្រាប់​ ​MyTV​ ​Plus​ ​លោកតា​ ​វិច​ទ័រ​ ​បាន​អោយ​ដឹង​ថា​ ​ដំបូង​គាត់​មាន​អាការៈ​ហើម​ថ្គាម​ ​និង​ ​បាន​អោយ​គ្រូពេទ្យ​ផ្សំថ្នាំ​ ​។​ ​គាត់​ថា​ ​ស្រាប់តែ​លេបថ្នាំ​បំបាត់​ហើម​ថ្គាម​នេះ​ហើយ​ ​វា​បែរជា​ប្រតិកម្ម​ថ្នាំ​ ​(​អា​ឡែ​ក​ហ្សី​)​ ​ទៅជា​ហើម​មុខ​ ​និង​ភ្នែក​ ​រយៈពេល​តែ​ប៉ុន្មាន​នាទី​ប៉ុណ្ណោះ​។​ ​

ក្នុង​ន័យ​នេះ​ ​លោកតា​ ​វិច​ទ័រ​ ​ក៏បាន​អំពាវនាវ​ថា​ ​“​បងប្អូន​ ​ពេល​ហូប​ថ្នាំពេទ្យ​ ​សូម​ប្រយត្ន័​ផង​ ​។​ ​ខ្ញុំ​ហើម​ថ្គាម​ ​ពេល​លេបថ្នាំ​បំបាត់​ហើម​ ​ស្រាប់តែ​វា​មាន​ប្រតិកម្ម​ទៅជា​ហើម​ភ្នែក​ ​រយ:ពេល​ត្រឹម១នាទី​ប៉ុណ្ណោះ​ ​គឺ​ ​ភ្នែក​ខ្ញុំ​ហើម​លិប​តែម្តង​ ​។​ ​ខ្ញុំ​ ​មិន​ខ្មាស​ទេ​ខ្ញុំ​បង្ហាញ​រូបភាព​ជូន​បងប្អូន​”​ ​។​ ​លោកតា​ ​វិច​ទ័រ​ ​ក៏បាន​បញ្ជាក់​ផង​ដែរ​ថា​ ​នេះ​មិនមែន​មក​ពី​ពេទ្យ​ទេ​ ​គឺ​មក​ពី​ខ្លួន​គាត់​មាន​ប្រតិកម្ម​ ​នឹង​ថ្នាំពេទ្យ​ ​៕​

Loading...

ពេញនិយម